Wybór pupila

dorosły kot brytyjski

Wybór kociaka to niezwykle trudna sprawa, kiedy nie możemy się zdecydować który to ten właściwy wtedy pozostaje nam wybrać tego, który zrobił na nas największe wrażenie. Najczęściej  wybieramy kociaka który jest najsympatyczniejszy ,który przyszedł do nas pierwszy bądź usnął na naszych kolankach. Sposobów tak naprawdę jest dużo ale najważniejszą kwestią jest to aby kotek był zdrowy, czy nie zaobserwowaliśmy u kociaka, że jego oczy wyglądają na chore (zaropiałe) Czy jest chętny do zabawy i porcji pieszczot, czy brzuszki kociaków są miękkie, czy nie są wychudzone i nie mają problemów z poruszaniem. Jeśli nie zaobserwujemy niepokojących cech, wybór nadejdzie prosto z serca.

Przygotowania

dwa koty brytyjskie o umaszczeniu niebieskim i kremowym

Zanim zabierzemy kociaka do domu, musimy zapewnić mu odpowiednie warunki niezwykle ważną kwestią jest zakup kuwety, żwirek ,drapaka ,dwóch miseczek na jedzenie i picie, po kociaka powinniśmy jechać z własnym transporterkiem oraz odpowiednią karmą najlepiej taką jaką jadł w Hodowli, stopniowo możemy wprowadzać do jego żywienia inne firmy karmy dobrej jakości. 

Kiedy już przywieziemy do domu kociaka najlepiej umieścić kotka w osobnym pomieszczeniu z dostępem do jedzenia picia i kuwety, najlepiej z dala od innych zwierząt w ten sposób unikniemy niepotrzebnego stresu związanego ze zmianą domu. Kiedy kociak poczuje się swobodnie możemy pozwolić mu na zwiedzenie resztę domu, obowiązkiem nowego właściciela jest zadbanie o bezpieczeństwo malucha usuwając wszystko co może zostać przez niego zjedzone oraz wywrócone. Dzieciom należy wytłumaczyć, że nowy domownik potrzebuje delikatności  i spokoju i jeśli kociak nie wykazuje chęci nie należy na siłę do niego podchodzić oraz brać go na ręce.

Karmienie

Niezwykle ważną kwestią jest karmienie, chociaż brytyjczyki nie są kotami wybrednymi należy z rozwagą wybierać karmę dla  naszego pupila. Aby  nasz kot cieszył się zdrowiem i piękną lśniącą sierścią, ważne aby  karma była  bogata w wartości odżywcze, witaminy oraz zawierała duże  ilość mięsa. żeby prawidłowo żywić naszego ulubieńca musimy poznać dietę naszego kociaka w naturze .Jak wiadomo z natury jest on drapieżnikiem, polują na drobne zwierzęta, gryzonie, ze względu na to, że jego ofiary są małe, potrzebuje częstego karmienia  dlatego dobrym rozwiązaniem będzie dostarczenie mu częstej ale w małej ilości karmy osobiście preferuję karmę mokrą która dodatkowo zapewni mu odpowiednie nawodnienie, sucha karma na dłuższą metę nie jest dobrym rozwiązaniem. Koty spożywające mokrą karmę zdecydowanie rzadziej chorują. Brytyjczyk jest idealną rasą dla Ciebie.

Zainteresuje Cię